top of page
Paweł Drzewiecki

aktor, reżyser, pomysłodawca i kierownik artystyczny Punctum Teatr. Absolwent filologii polskiej na PWSZ we Włocławku, dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowych Studiów Emisji i Higieny Głosu w Wyższej Szkole Mediów i Komunikacji Społecznej im. J. Giedroycia w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. W latach 2008 - 2013 aktor oraz specjalista ds. edukacji teatralnej w Teatrze Impresaryjnym im. W. Gniazdowskiego we Włocławku. W dorobku ma między innymi role: Bohatera w „Kartotece” Różewicza, Kreona w „Antygonie” Sofoklesa, Wolanda w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa, Gillesa w "Małych zbrodniach małżeńskich" Schmitta. Członek Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich. Dwukrotny laureat nagrody teatralnej Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego (2010, 2013), trzykrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego (2011, 2012, 2013).

Punctum Teatr to niezależna grupa artystyczna utworzona przez absolwentów Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Inicjatywa zrodziła się podczas pracy nad przedstawieniem dyplomowym pt."Małe zbrodnie małżeńskie" w reżyserii Pawła Drzewieckiego, pod opieką artystyczną prof. Krzysztofa Kulińskiego.


Dla wielu tajemnicze zdaje się być zawarte w nazwie teatru słowo punctum. Nawiązujemy w ten sposób do myśli francuskiego krytyka Rolanda Barthesa, uważającego, że udane zdjęcie to takie, które zawiera pewną tajemniczą, intensywną właściwość - punctum - najczęściej stwarzaną przez jakiś detal. Emanuje ona z danej fotografii i jest dla nas, oglądających, źródłem głębokiego przeżycia, zamyślenia, refleksji. W naszym przekonaniu zasadę tę należy przenieść na grunt innych dziedzin sztuki, w tym widowiska teatralnego. Tworzenie każdego przedstawienia to dla nas proces zakładający subtelny dialog z widzem, którego skutkiem winno być dotknięcie najczulszych zakamarków duszy naszego odbiorcy.

Aneta Leśniakiewicz
teatrolog, reżyser, teatroterapeuta, kierownik literacki Punctum Teatr. Absolwentka filologii polskiej, specjalność teatrologiczna, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu). Ukończyła Studium Terapii Przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu działające przy Stowarzyszeniu Sztukmisja. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu arteterapii. Na co dzień pracuje z młodzieżą i dorosłymi, również niepełnosprawnymi, prowadząc warsztaty teatralne, tworząc i reżyserując przedstawienia oraz prowadząc zajęcia z teatroterapii kreatywnej.  Jest jurorem w konkursach teatralnych i recytatorskich. W swoim dorobku artystycznym ma reżyserię ponad 20 spektakli, m.in. Szekspira, Moliera, Fredro, Bałuckiego, Czechowa, Gombrowicza,  Schmitta, Walczaka czy Kane.

Dominika Szwed -Kipigroch
absolwentka Policealnego Studia Aktorskiego "LART Studio" w Krakowie, zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (filia we Wrocławiu).  Grała w "Kubusiu Puchatku" A.A. Milne, "Bloku" S. Shoutego, "Skąpiradle" wg Moliera i w "Mojrach" wg Wisławy Szymborskiej. W ramach studiów na PWST we Wrocławiu wyreżyserowała m.in. "Dwoje na huśtawce" W. Gibsona oraz "Czarnoksiężnika z krainy Oz" L. F. Bauma. Pracowała w Telewizji NTL Radomsko, obecnie prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, a od trzech lat jest komendantką Hufca ZHP w Radomsku, organizatora m. in. Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL.

Kim jesteśmy...

Anna Nowak
pedagog, animator kultury, pracownik socjalny, pasjonatka teatru i wszelkich działań twórczych. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Ukończyła m.in. Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, Letnią Szkołę Dramy, warsztaty teatralne dla nauczycieli i instruktorów teatralnych, warsztaty teatroterapii w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, warsztaty terapii przez ruch oraz kurs choreoterapii w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Brała udział w szkoleniu pierwszego stopnia z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz wielu warsztatach prowadzonych przez znawców teatru, dramy i arteterapii. Odbyła staż zagraniczny w Centrum Pedagogiczno-Teatralnym w Lingen i w Fachhochschule Osnabrück-Standort Lingen (kierunek Theaterpädagogik). Realizowała autorskie projekty teatralne (teatroterapeutyczne) z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych.

bottom of page